KALIBRA NOVA, s.r.o.

Kalibra – váš nejbližší prodejce oken
Bezplatná infolinka: +420 800 888 789

O nás

Profil Společnosti

  • výhradně česká soukromá společnost založená v roce 1994
  • specializace na výrobu plastových, dřevěných a hliníkových oken a vchodových dveří
  • 150 – 200 zaměstnanců na plný úvazek, obrat 250 – 400 mil. Kč
  • výrobní a montážní prostory o rozloze přes 10 000 m²
  • výroba pro zákazníky z celého světa
  • plně optimalizovaný systém skladového hospodářství

Certifikáty

Certifikaty_1
Certifikaty_2
Certifikaty_3

PROČ JSME ÚSPĚŠNÍ

  • Využití moderních technologií (CNC stroje, CAD/CAM systémy, pokročilé počítačové informační systémy, …)
  • Procesy a systém řízení kvality odpovídající normám
  • Vysoce kvalifikovaný tým zaměstnanců
  • Pružnost, individuální přístup k požadavkům našich zákazníků

Výroba dřevěných oken Bohemia Lignum

Největší výrobce v Karlovarském kraji

Nejmodernější výroba

Největší technická podpora

S rozšiřující se nabídkou služeb a výrobků firmy KALIBRA NOVA, s. r. o. se úměrně zvyšoval i počet zaměstnanců. Z důvodu administrativní náročnosti a potřeby kvalitní prezentace firmy byla postavena nová budova společnosti, v jejímž přízemním patře se nachází showroom. Zákazník si zde může prohlédnout, osahat, případně vyzkoušet plastové, hliníkové produkty, dřevěná okna, garážová vrata, stínicí techniku a v neposlední řadě i atypické výrobky. Ke spokojenosti zákazníků přispívá také recepce, jež je součástí moderní budovy.


V roce 2010 se ustálila nabídka služeb a šíře sortimentu jak firmy KALIBRA NOVA, s. r. o., tak i firmy Bohemia Lignum, a. s. V rámci zvyšování a urychlení výroby jsou průběžně modernizovány a rozšiřovány technologie výroby, pracovníci jsou pravidelně proškolováni a seznamováni s novými výrobními postupy. Tím je zajištěna jejich odbornost a kompetentnost při výrobě, ale i při jednání se zákazníky. Firma poskytuje své služby jednak na území České republiky, jednak dodává výrobky do států EU, případně do států Evropy, jako např. do Německa, Rakouska, Francie, Švýcarska. Zákazníkům je k dispozici i pobočka firmy KALIBRA NOVA, s. r. o., která je v provozu od roku 2009. V kmenové firmě KALIBRA NOVA, s. r. o. je v současné době zaměstnáno 122 pracovníků.


Společnost KALIBRA NOVA, s. r. o. ve své obchodní strategii stanovila jednoznačný cíl poskytovat své služby rychle a kvalitně tak, aby byl zákazník spokojen a do firmy se „vracel“.

Společnost KALIBRA NOVA, s. r. o. je firma s téměř dvacetiletou tradicí. Ve svých počátcích se firma primárně zaměřovala na prodej a montáž okenní, vratové a stínicí techniky. V následujících šesti letech, tedy od roku 1999 až do roku 2004, rozšířila své obchodní cíle jednak o kompletaci sekčních garážových vrat, jednak o výrobu plastových oken a dveří, jednak o výrobu hliníkových oken, dveří a fasád.


Podle toho, jak se firma rozšiřovala, docházelo k nárůstu počtu pracovníků, a tudíž bylo nutné rozšiřovat i prostory firmy, a to zejména výrobní. Na přelomu let 1999 a 2000 byla postavena výrobní hala pro kompletaci sekčních vrat, v roce 2015 byla i tato nahrazena novou halou pro výrobu hliníkového sortimentu. V letech 2003 byly vybudovány další dvě nové haly, první pro výrobu plastových oken a dveří, druhá pak pro uskladnění hotových výrobků.


V roce 2006 firma KALIBRA NOVA, s. r. o. odkoupila majoritní podíl firmy Stavební výplně, a. s. Bývalý areál byl zcela zmodernizován. Vyrostl výrobní komplex firmy Bohemia Lignum, a. s., který získal v soutěži Stavba Karlovarského kraje za rok 2014 čestné uznání za „Vysoký inovační přístup ve stavební výrobě“, aby se zde mohla naplno rozvinout výroba ze dřeva.  Firma nabízí široký dřevěný sortiment – dřevěná eurookna, dveře, špaletová okna, dřevěné fasády. Dále se specializujeme na okna opláštěná hliníkem, repliky dobových oken, výrobu atypických dřevěných výrobků dle požadavků zákazníka.